O nás

Vznik našeho projektu se datuje na rok 1996, kdy jsme začínali jako malá software vývojářská firma pod jménem Digisoft (od roku 1998 DigiSoft, v.o.s.). Postupem času se ale naše aktivita rozrostla i na jiná odvětví, jako například prodej hardware, zákaznický servis, poskytování webhostingu, správa webových stránek a od roku 2004 i poskytování přístupu k metropolitní síti a k internetu. Provozovali jsme i několik internetových kaváren a starali se o sítě několika městských úřadů a jejich detašovaných pracovišť. Pro státní správu jsme fungovali roky a na některých místech stále funguje naše poradenská činnost (sítě jim stále fungují a dobře je známe).

Při rozdělování aktivit i vlastnických podílů firmy Digisoft vznikla neziskovka XCenter.eu, o.s., která od roku 2007 zajišťovala celý chod projektu. Tato neziskovka nikdy nežádala o žádné dotace, nebo příspěvky, vždy byla soběstačná a sloužila lidem. Šlo o velmi silný, plně soběstačný, stabilní spolek.

Změny
Po změnách v roce 2020 (souvisejících s Coronavirovou krizí) zanikl spolek XCenter.eu, o.s. a s ním skončila veškerá jeho aktivita, zřejmě i díky četným útokům ze strany státu na všechny spolky (úspěch a nezávislost se státu nehodila). Webové stránky i síť CZWifi.net tak ztratila provozovatele (web i značka jsou vlastněny nezávislou fyzickou osobou, která je členem sítě). Vzhledem k tomu, že stejný problém zastihl větší množství podobných subjektů, podařilo se nám se spojit a společně udržet sítě v provozu, zajistit jednotný systém správy, řízení i monitoringu sítě, propojit se vzájemně a vytvořit tak velkou, stabilní síť, která se stále ještě buduje, integruje. Stávající klienti se stali členy a jelikož vlastnili ve většině případů i technologie umístěné u nich, tak je část sítě nejen spolků, ale i soukromých fyzických osob. Projekt CZWifi.net má za úkol vše sjednotit, ohlídat, spojit a celou síť a její provoz řídit. Toto se nám daří a fáze stavby (restrukturalizace) sítě je ve výborném stavu. 

Přidejte se k nám
Pokud jste bývalý, nebo stávající provozovatel jiné sítě a máte stejný problém, nebo (ještě lépe) chcete posílit své aktivity, určitě se nám ozvěte, nebráníme se připojení dalších subjektů. Chcete-li mít na střeše vlastní bod - klidně se k nám můžete přidat i pokud žádnou síť zatím nemáte. Společně tak umíme vybudovat velmi silnou a kvalitní síť. Jednotná správa výjde provozně i organizačně levněji, než několik samostatných. To platí pro všechna úskalí v tomto oboru.

Frekvence, licence
Používáme pouze a jen bezplatná, bezlicenční pásma, za která se neplatí, jsou pro náš účel použitelná a vždy v souladu s platnou legislativou. Preferujeme kombinaci pásem 2.4GHz, 5GHz a registraci podléhající pásma 5.2GHz, 5.8GHz a 60GHz v jejich bezlicenčním, venkovním spektru za podmínek regulovaných zákonem. Vždy a prakticky v dávkách pravidelně skenujeme aktuální stav a volíme takové nastavení, které se neruší s okolním provozem. Máme síť techniků, kteří mají jednotlivé části sítí na starost a o své segmenty se starají.

Vznik sítě
Naše síť začala v Brně - Židenicích, pak v Praze na Vinohradech a od roku 2010 jsme vybudovali velmi kvalitní a hustou síť v okrese Most, kde aktuálně poskytujeme internet snad úplně nejvíce.

Závěrem
Sítě nás baví, umíme je a naši připojení členové jsou velmi spokojení. Rychlosti nijak nelimitujeme, neměříme FUP, ani nijak jinak nikoho nebrzdíme. V síti jsou tak všichni svobodní, chránění a rychlost odpovídá místní dostupnosti. To vše za pár kaček. Limitujeme, nebo odpojujeme pouze takové členy, kteří jakkoliv poruší podmínky používání sítě.

Chcete patřit k nám? Tak neváhejte a poptejte dostupnost u Vás.